Önderoğlu, Fincancı ve Nesin hakkındaki beraat kararı bozuldu

İstinaf mahkemesi, Özgür Gündem gazetesi ile dayanışma gösterdikleri için yargılanan Erol Önderoğlu, Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin hakkındaki beraat kararını bozdu.

(Soldan sağa) Ahmet Nesin, Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi, KHK ile kapatılan Özgür Gündem gazetesi ile dayanışma gösterdikleri için haklarında dava açılan ve daha sonra beraat eden Erol Önderoğlu, Şebnem Korur Fincancı ve Ahmet Nesin hakkında verilen beraat kararını bozdu.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ila kapatılan Özgür Gündem gazetesi ile dayanışma amacı ile bir günlük Eş Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstelendikleri için haklarında dava açılan ve yargılandıkları davadan beraat eden Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü (RSF) Temsilcisi Erol Önderoğlu, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı ve yazar Ahmet Nesin hakkında verilen beraat kararı bozuldu. İstanbul Bölge Adliyesi 3’üncü Ceza Dairesi tarafından verilen bozma kararında, İstinaf mahkemesi beraat kararını veren İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararını usule aykırı olduğu gerekçesi ile reddetti. (Kaynak: MA)