'Ölmek istemiyorum' pankartı Beşiktaş Çarşı'ya asıldı

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun Zincirlikuyu'da indirilen "Ölmek istemiyorum' başlıklı şikayet mektubunun yer aldığı dev pankart, Beşiktaş Çarşısı'ndaki bir binaya asıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının ardından kadınların şikayet mektunun yer aldığı dev pankartın yeni adresi Beşiktaş oldu.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun İstanbul’un merkezi güzergahlarından biri olan Zincirlikuyu’ya üzerinde "Ölmek istemiyorum" başlıklı bir şikayet mektubunun yer aldığı pankart, asıldığı gün güvenlik güçlerince indirilmişti.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat pankartın indirilmesi üzerine sosyal medya hesabından "Bu anlamlı çalışmayı daha çok İstanbullu görmeli... Kadınların haklı mücadelesinin her zaman yanındayız. Baskı dosyasını bize iletin Beşiktaş Çarşı’daki duvarımız sizin için hazır" şeklinde bir paylaşımda bulundu. Bunun üzerine indirilen pankart Beşiktaş Çarşı'ya asıldı. 

Afişin asılmasının ardından Beşiktaş Belediye Başkanı Akpolat, sosyal medya hesabından bu kez "Söz verdiğimiz gibi kadınların haklı mücadelesinin her zaman yanındayız" diyerek asılan afişin paylaşımını yaptı. (HABER MERKEZİ)