Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Şu andaki bakışımız okulların 6 Eylül'de açılmasıyla ilgili

Pandemi nedeniyle okullarda yüz yüze yapılıp yapılamayacağı merak konusu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bizim şu andaki bakış açımız, tamamen okulların 6 Eylül'de açılmasıyla ilgili" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Mersin'de Barbaros Ortakolu'nu gezdi. Fotoğraf: AA
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Telafide Ben de Varım" etkinlikleri kapsamında Mersin'in Tarsus ilçesindeki Doğu Akdeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsünde eğitim gören öğrencilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Sohbet ettiği öğrencilerle sopa kapma ve denge kulesi oyunları oynayan Selçuk, okçuluk gösterisini izledi ve ok attı. Selçuk, eğitmenlerin "okçu yüzüğü" hediyesinin ardından katılımcılarla hatıra fotoğrafı da çektirdi.
Yenişehir ilçesindeki Barbaros Ortaokulunda incelemelerde bulunan Bakan Selçuk, okula yeni başlayan bir öğrencinin defterini imzaladı. Selçuk, incelemelerinin ardından, "Telafide Ben de Varım" etkinliklerine Kurban Bayramı sonrasında da hızla devam ettiklerini, çalışmaların gelecek ay da süreceğini söyledi.

'HAZIRLIKLARIMIZIN TEMEL NOKTASI TEMİZLİK VE HİJYENLE İLGİLİ'

Okulların açılması hazırlıklarına değinen Bakan Selçuk, "Eylül başından itibaren de hepimiz okullarımızda olmak için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Hazırlıklarımızın temel noktası temizlik ve hijyenle ilgili. Türk Standartları Enstitüsü ile hazırlamış olduğumuz kontrol kılavuzunun yenilenmiş haliyle beraber her türlü tedbirin alınması noktasında iş ve işlemlerimiz sürüyor" diye konuştu.

 

 

Selçuk, bir gazetecinin, Covid-19 kaynaklı vaka artışlarının okulların açılmasını erteleyip ertelemeyeceğini sorması üzerine, şunları söyledi:

"Bizim şu andaki bakış açımız, tamamen okulların 6 Eylül'de açılmasıyla ilgili. Bununla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı olarak her türlü görevi, vazifeyi yerine getiriyoruz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Biraz önce ifade ettiğim gibi toplumumuzdan beklentimiz de her bir ferdimizden beklentimiz buna destek olmak yönündedir. Biz şu anda 'acaba vesaire...' bu konularla ilgili bir değerlendirme yapmıyoruz. Sadece odak noktamız okulların açılması." (AA)