Öğretmenlerin mesleki çalışma programı uzaktan eğitimle yapılacak

Öğretmenler, okul tür ve kademelerine göre 15-19 Kasım tarihlerinde mesleki çalışma programlarına katılacak. Programlar uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda 15-19 Kasım tarihlerinde ara tatil yapılacak. Bakanlıkta, her derece ve türdeki eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin katılacağı mesleki çalışma programı bu tarihlerde uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecek.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, öğretmenler mesleki eğitime, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Mesleki Gelişim başlığı altında yer alan "15-19 Kasım Mesleki Çalışmalar" içeriğinden ulaşabilecek.

Öğretmenler uzaktan eğitime internet erişimi olan herhangi bir yerden katılabilecek. Ancak talep etmeleri halinde bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının imkanlarını kullanarak da bu eğitimi tamamlayabilecek.

Öğretmenlerin EBA'ya girişi ise okul tür ve kademelerine göre farklı günlerde planlandı. Bu plana göre, 15 Kasım'da okul öncesi öğretmenleri, 16 Kasım'da ilkokul öğretmenleri, 17 Kasım'da ortaokullarda görev yapan öğretmenler, 18 Kasım'da liselerde görevli öğretmenler, 19 Kasım'da ise diğer eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler EBA'ya girerek içeriklere ulaşabilecek.(AA)