Öğrenci Sendikası'ndan imza kampanyası: Arkadaşlarımızı bırakın

Öğrenci Sendikası, iki Boğaziçili öğrencinin, üniversite içindeki sergi bahane edilerek tutuklanması üzerine change.org'da imza kampanyası başlattı. "Melih Bulu'yu ne hocalarımız, ne de biz okulumuzda istemiyoruz. Melih Bulu'nun hayallerinde saygın bir Boğaziçi Üniversitesi yok, tam teşekküllü bir Boğaziçi Polis Akademisi var" ifadeleri kullanılan imza metninde" Uydurma gerekçelerle tutuklanan iki arkadaşımız serbest bırakılsın, Melih Bulu istifa etsin" taleplerinde bulunuldu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Öğrenci Sendikası, iki Boğaziçili öğrencinin, üniversite içindeki sergi bahane edilerek tutuklanması üzerine "Boğaziçi'nde tutuklananlar serbest bırakılsın, kayyum rektör şiddeti son bulsun" başlığıyla change.org'da imza kampanyası başlattı. 

İmza kampanyasının metninde "Melih Bulu'nun okula rektör atandığı bir aydan bu yana Boğaziçi Üniversitesi şiddetten, baskıdan, gözaltından başka bir şeyle gündeme gelmiyor" ifadeleri kullanıldı.

Metinde şunlar kaydedildi:

"Türkiye'nin en prestijli üniversitelerinden birinin itibarı yerle bir ediliyor. Melih Bulu'yu ne hocalarımız, ne de biz okulumuzda istemiyoruz. Melih Bulu'nun hayallerinde saygın bir Boğaziçi Üniversitesi yok, tam teşekküllü bir Boğaziçi Polis Akademisi var.

Önce hedef göstererek İstanbul'da onlarca öğrenci evini şafak baskınlarıyla bastıran kayyum rektör, baskınlardan kendisinin ve arkasında duran siyasi iktidarın işine yarar bir şey çıkmayınca bu defa okul öğrencisi LGBTİ+ arkadaşlarımızı hedef gösterdi. Son olarak ise okuldaki bir resim sergisini bahane ederek 2 BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİSİNE EV HAPSİ CEZASI VERDİRDİ, 2 ÖĞRENCİYİ İSE TUTUKLATTI.

Melih Bulu'nun mevki-makam hırsı bitmek bilmiyor. "Rektörümüzü kendimiz seçebiliriz, hocasıyla-öğrencisiyle biz Boğaziçi'yiz" dediğimiz için terörist diyerek yaftalanıyoruz. Ana muhalefetin de çeşitli oy hesaplarıyla bizi yalnız bıraktığı koşullarda trolllere, yandaş medyaya ve atanmış rektör Melih Bulu'ya karşı yurttaşlarımızın desteğine ihtiyacımız var.

Taleplerimiz net:

Uydurma gerekçelerle tutuklanan iki arkadaşımız serbest bırakılsın.

Kayyum rektör Melih Bulu (ve diğer kayyum rektörler), üniversiteye karşı işlediği suçlar için özür dileyip derhâl istifa etsin.

Boğaziçi Üniversitesi (ve diğer tüm üniversiteler), kendi rektörüne kendi içinde düzenleyeceği seçimle karar versin.

"Bir imza ile ne değişir?" diye düşünmeyin, yanımızda olduğunuzu gösterin. Ülkenin gençliğini yalnız bırakmak, ülkenin geleceğini sahipsiz bırakmaktır.

Cezaevine götürülen arkadaşımızın videoda söylediği gibi: Bundan sonrası bizde.

Boğaziçi'ni puanla kazandık, ısrarla savunuyoruz!"

Metni imzalamak için tıklayın..