Odunpazarı müzeleri yeniden faaliyete geçti

Normalleşme sürecine geçilmesi ile birlikte Eskişehir Odunpazarı'ndaki müzeler ziyarete açıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Odunpazarı Belediyesi, normalleşme sürecine geçilmesi ile birlikte müzelerini ziyarete açtı. Müzeler, pazar ve pazartesi günleri hariç haftanın 5 günü saat 10.00-16.00 arasında ziyaret edilebilecek.

Odunpazarı Belediyesi, önlemler kapsamında ziyarete kapatılan müzelerini, 1 Haziran’da açıklanan normalleşme süreci ile birlikte faaliyete geçirmeye başladı. Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Müzesi, Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi, Ahşap Eserler Müzesi, Lületaşı Müzesi, Yeşil Efendi Konağı “Atatürk ile Bir Gün Müzesi”, Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu Kırım-Tatar Müzesi, Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Evi, Sıcak-Soğuk Cam Atölyeleri, Ataol Behramoğlu Kitaplığı ile Turizm Danışma Ofisi bugünden itibaren ziyaret edilebilecek. Müzeler, pazar ve pazartesi hariç 5 gün saat 10.00-16.00 arasında ziyarete açık olacak. Öğle arası uygulaması da olmayacak.

Müzelerde korona virüsü ile ilgili tüm tedbirlerin alındığını belirten yetkililer, ziyaretçilerden maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına hassasiyetle uymalarını istedi. (ANKA)