Ödüllü Film ‘Şimdiki Zaman’ MUBI'de

Belmin Söylemez'in yönettiği Şimdiki Zaman MUBİ'de gösterilmeye başladı. Şimdiki Zaman'ın başrollerinde Sanem Öge, Şenay Aydın ve Ozan Bilen yer alıyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Belmin Söylemez'in ilk filmi Şimdiki Zaman dijital gösterim platformu MUBİ'de gösterilmeye başladı. Film, Amerika'ya gidip hayata sıfırdan başlamak için fal bakarak para biriktirmeye çalışan Mina'nın öyküsünü anlatıyor.

Şimdiki Zaman, genç insanların yaşadıkları zamana, topluma ve şehre olan bağlarını yitirip umudu uzaklarda aramalarını ele alıyor.. Giderek değişen İstanbul'un hüznü filmin atmosferine de yansıyor.

Şimdiki Zaman'ın başrollerinde Sanem Öge, Şenay Aydın ve Ozan Bilen yer alıyor. 

2012 yapımı film Adana Altın Koza'da Yılmaz Güney, SİYAD ve FilmYön, San Francisco'da ise 'Yeni Yönetmen Ödülü'nü kazandı. Sanem Öge 'Mina' karakteriyle İstanbul, Ankara ve Frankfurt'ta en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü.

İKİNCİ FİLM YOLDA 

Belmin Söylemez yazıp yönettiği ikinci uzun metraj filmi Ayna Ayna'nın çekimlerini 2020'de tamamladı. Post prodüksiyon aşamasında olan film yaşamları bir tiyatro kursunda kesişen farklı kuşaklardan üç kadının kendi ayakları üstünde durmak için çaba göstermelerini ve birbirlerinden destek almalarını anlatıyor.

Başrollerinde Laçin Ceylan, Şenay Aydın ve Manolya Maya’nın yer aldığı Ayna Ayna’nın 2021 sonbaharında seyirci önüne çıkması planlanıyor. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)