Netanyahu, yolsuzluk suçlamasıyla yeniden hakim karşısında

Hakkında üç ayrı yolsuzluk dosyası bulunan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ikinci duruşması için hakim karşısına çıktı. Netanyahu, yolsuzluk suçlamalarını reddetti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İsrail'de görevdeyken yargılanan ilk başbakan olarak tarihe geçen Benyamin Netanyahu'nun davasının ikinci duruşması, işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan İsrail'e ait Kudüs Bölge Mahkemesinde görüldü. Duruşma öncesi İsrail polisi, mahkemenin çevresindeki birçok yolu trafiğe kapatırken, bir grup Netanyahu karşıtı da mahkeme yakınında protesto düzenledi.

İsrail ve uluslararası basının yoğun ilgi gösterdiği duruşmada Netanyahu ve avukatları hazır bulundu. Duruşmada Netanyahu, hakkındaki yolsuzluk suçlamalarını reddetti.

İsrail'de en uzun süre başbakanlık görevini yürüten Netanyahu'nun yargılanmasının uzun süreceği belirtiliyor. İsrail Başsavcısı Avichai Mandelblit, 21 Kasım 2019'da Netanyahu hakkında üç ayrı yolsuzluk dosyası nedeniyle dava açılmasını talep etmişti. Netanyahu'nun ilk duruşması 24 Mayıs 2020'de yine Kudüs Bölge Mahkemesinde görülmüştü. (AA)