Müzisyen Ayhan Alptekin vefat etti

Müzisyen Ayhan Alptekin 56 yaşında vefat etti. Alptekin bir süredir rahatsızlıkları nedeniyle tedavi görüyordu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Karadeniz müziği eserleriyle tanınan Rizeli sanatçı Ayhan Alptekin beyin tümörü teşhisi ile tedavi gördüğü Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, 56 yaşında vefat etti. Alptekin bir süredir rahatsızlıkları nedeniyle tedavi görüyordu.

Alptekin'in cenazesini 7 Temmuz Çarşamba günü öğle namazına müteakip Rize'nin Ardeşen ilçesinde Merkez Camiinde kılındıktan sonra aynı ilçedeki Ortaalan Köyündeki aile kabristanlığına defnedilecek.

AYHAN ALPTEKİN KİMDİR?

Ayhan Alptekin, 1965 yılında Rize'nin Ardeşen ilçesinde doğdu. Küçük yaşlarda melodika ve mandolin çalarak müzikle ilgilenmeye başlayan Alptekin, 1982'de Grup Yıldızlar adlı müzik grubunu kurdu. Grup Yıldızlar ile Artvin ve Rize'de düzenlenen düğün ve festivallerde sahne aldı. 

2003 yılında 'Ah Ulan Ah' isimli, içinde Lazca şarkılar da olan albüm çıkaran müzisyen, Gel Beni Dinle, Gelme, Sindoma Ayhan-Lazuri, Oy Nana, Şahlandı Karadeniz, Ah Ulan Ah, Hülya, Hey Gidi Gönül, Çona, Karadeniz Tavernası 1, Karadeniz Tavernası 2 ve Ayhan Alptekin Box Set isimli albümlere imza attı. (DHA)