Mustafa Cengiz: Hayaller Van Persie, gerçekler tam tersi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, İrfan Can Kahveci için Medipol Başakşehir'le görüştüklerini belirtti. Cengiz, "İkisini de konuşunca değer 38 milyon Euro... Pazarlık yapıyoruz, beni konuşturmayın" dedi.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, teknik direktör Fatih Terim ile yaptığı görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu. Sarı-kırmızılı kulübün gündemine dair açıklamalar yapan Cengiz, Fatih Terim'in istediği İrfan Can Kahveci ve Edin Visca ile ilgili Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ile birçok kez görüşme yaptıklarını belirtti. Galatasaray Başkanı, Fatih Terim için de, "33 yıl kalsam Terim'le devam ederim" dedi.

Cengiz şunları söyledi: "Göksel Gümüşdağ ile birkaç defa görüştüm. Kimi görüştüğüm belli. Benim ne fiyat verdiğimi de tahmin edersiniz. Hayaller Van Persie, gerçekler tam tersi. İkisini de konuşunca değer 38 milyon Euro... Pazarlık yapıyoruz, beni konuşturmayın. Mayıs'tan sonrasına çek yazarım, İrfan'ı da diğerini de alırım. Bana engel olabilecek var mı? Kim engel olabilir. Bana bunu öldürseler yapmam. Bana beceriksiz desinler. Galatasaray'ın geleceğini karartmam. Hocamızla konuştuk, aslan gibi... Hocamız da diyor ki 'Olursa olur, olmazsa da bu kadroyla şampiyon oluruz.' Hocamızın dediği isimler için çalışmalarımız sürüyor. 9 Milyon TL harcama limitimiz var. Ancak sponsorla bir şeyler ayarlayacağız."

Başkanlığa yeniden aday olup olmayacağı ile ilgili şartını da açıklayan Cengiz, "İyi bir aday görürsem, baktım işi yürütecek, onun lehine çekilirim ama iyi bir aday görmezsem aday olabilirim. Olurum demiyorum, naz da etmiyorum" dedi.

'FALCAO BİZE GELDİĞİNDE SAKAT DEĞİLDİ'

Galatasaray'da sakatlıktan kurtulamayan ve beklentiyi karşılayamayan Falcao ile ilgili olarak da Cengiz şunları söyledi: "Bize geldiğinde sakat değildi, Monaco da şaşırıyor. Sakatlıktan kurtulamadı. Kendini kanıtlamak için ilk maçlarda aşırı yüklendi çocuk. Sırf taraftardan alkış alabilmek için. Falcao, İspanya'da tedavi olup gelecek. Çok karakterli bir futbolcu, bütün futbolcularımız karakterlidir. Düzelecek ve gelecek. Falcao bize derse ki 'Şu kulübü buldum, transfer olmak istiyorum', ki kendisine Güney Amerika ve Arabistan'dan teklif geldi istemiyor." (HABER MEKREZİ)