Murat Yetkin yazdı: 'Geliyor gelmekte olan'

Murat Yetkin, Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yıpratmak için kullandığı siyasi sloganla, pop müzik hitinin benzerliği ve CHP liderinin müzik listesinin siyasi şifrelerini yazdı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Gazeteci-yazar Murat Yetkin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabından paylaştığı 'uzun yol müzik listesi' ile aynı zamanda siyasi mesajlar verdiğine dikkat çekti. 
Geliyor gelmekte olan ve Kılıçdaroğlu’nun playlisti” başlığıyla 'yetkinreport.com'da yayınlanan yazının ilgili bölümü şöyle:

Aynur’un, Şener Şen ve Meltem Cumbul’un “Gönül Yarası” filmiyle hepimizi ağlatarak Türkiye'ye tanıttığı o nefis “Dar Hejroke” türküsünün kendisi bir mesaj değil de nedir?
Ve yine Balkanlardan, Makedon şarkıcı Esma Redzepova’dan “Dzelem, Dzelem”; Romanlar için neredeyse milli marş niteliğindeki türkü. Herhangi bir türkü değil çünkü; Nazilerin katlettiği Romanların ardından yazılmış.
“Geliyor gelmekte olan”dan, Hadise’den çıktık, Kılıçdaroğlu’nun akşam vakti yayınladığı müzik listesiyle nerelere geldik.
Önümüzdeki seçim kampanyası sert olduğu kadar renkli geçeceğe de benziyor.

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ