Murat Ülker: Herkes aptal, siz akıllısınız öyle mi?

Murat Ülker, Seçil Erzan tarafından 'yüksek faiz' vaadiyle dolandırılan ünlülere "Herkes aptal, siz akıllısınız öyle mi? Böyle bir para kazanmak mı var?" diye çıkıştı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Denizbank Şube Müdürü Seçil Erzan'ın aralarında Emre Belözoğlu, Arda Turan, Selçuk İnan ve Fernando Muslera'nın da bulunduğu ünlüleri dolandırmasını konu edinen dava, gündemdeki yerini korurken Pladis Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, konuya ilişkin konuştu.

Patronlar Dünyası'ndan Toygun Atilla'ya açıklamalarda bulunan Ülker,  bu olayda para kaptıran ünlülere tepki gösterdi.

"Ben olsam, bu paralarını kaptıran insanların iradesine haciz koyar, vasi tayin ederim. Herkes aptal siz akıllısınız öyle mi? Böyle bir para kazanmak mı var?" diye çıkıştı.

Borsa oynayanlar içinde benzer bir değerlendirmesi var Murat Ülker'in. Türkiye'de borsa oynayan bireysel yatırımcının sosyal medya hesaplarında birtakım kişilerin tavsiyelerine uyarak yatırım yapmasını yanlış bulduğunu ifade ediyor. 

DAVA DEVAM EDİYOR

Erzan'ın 'özel belgede sahtecilik' ve 'nitelikli dolandırıcılık' suçlarından 69 yıldan 226 yıla kadar hapsi istendi. Sanıklar Ali Yörük, Kerem Can, Hüseyin Eligül, Nazlı Can, Atilla Yörük ve Asiye Öztürk'ün ise aynı suçlardan 3 yıl ile 65 yıl arasında değişen oranlarda hapisle cezalandırılmaları talep edildi.

(HABER MERKEZİ)