Murat Ongun: Devletimiz incelemesini tamamladı ve doğruları İBB'nin söylediğini teyit etti

İBB’ye yönelik 'terör' soruşturmasının tamamlandığını duyuran Ongun, "Devletimiz incelemesini tamamladı ve doğruları İBB’nin söylediğini teyit etti" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, İçişleri Bakanlığı'nın İBB’ye yönelik başlattığı 'terör' soruşturmasının tamamlandığını duyurdu. Ongun "Devletimiz incelemesini tamamladı ve doğruları İBB’nin söylediğini teyit etti" dedi. 

Ongun, Twitter hesabından "Hatırlatma Duyurusu" başlığıyla yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Aylarca ‘İBB'de 45 bin kişi işe aldılar’ dediler. Ama birkaç aydır hiç sesleri çıkmıyor! Neden? Çünkü devletimiz incelemesini tamamladı ve doğruları İBB'nin söylediğini teyit etti. Özür dilemeyecekleri için kamuoyu bilsin istedik."

NE OLMUŞTU?

İBB Meclisi AKP Grup Başkan Vekili Tevfik Göksu, 10 Aralık 2021'de 'İBB'ye alınan 557 kişinin terörden kaydı olduğunu' iddia etmiş,  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Meclis'teki bütçe görüşmeleri sırasında '33 bin personel alımı yapıldığını, bunun 557 kişinin terör örgütü bağlantısı olduğunu' söylemişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise aralık ayında AK Parti’nin İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılmıştı. Toplantıda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştiren Erdoğan “15 bin kişiyi işten çıkardı. Çoğu kim, ne olduğu belli olmayan, bir kısmı terör örgütleriyle iltisaklı çıkan 45 bin kişiyi belediyeye doldurdular” demişti. (HABER MERKEZİ)