Murat Kurum'u destekleyen Dursun Özbek'e karşı imza kampanyası

AK Parti'nin İstanbul adayı Murat Kurum'un ziyareti sırasında kendisine destek mesajı veren Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'e karşı bir grup Galatasaray üyesi imza kampanyası başlattı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum seçim çalışmaları kapsamında futbol kulüplerini ziyaret etti. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada "Sayın bakanımın ben İstanbul’a bakış açısını ben çok iyi biliyorum. Gerek Emlak Konut’taki gerekse bakan olduktan sonraki görev çerçevesinde bunları konuşmak tartışmak fırsatımız oldu. Şahsi kanaatim, sayın bakanın İstanbul için bir şans olduğu… Faaliyetlerini özellikle İstanbul’un ihtiyaçları çerçevesinde sürdüreceğinden son derece eminim" dedi. 

Özbek'in bu ifadeleri Galatasaray üyeleri arasında rahatsızlık yarattı. Bir grup üye tepkilerini kamuoyuyla paylaşmak için imza kampanlası başlattı. Kampanya metninde şu ifadeler kullanıldı: 

"Sayın Dursun Özbek,

Kulübümüzün siyasi tercihleri ve açıklamaları olamaz. Biz tarafsız bir kurum olup seçim ile gelen her türlü devlet kuruluşu ile çalışmaya hazır olduğumuzu ifade etmenin ötesine geçmemeliyiz. Kişisel tercihinizi Galatasaray Spor Kulübü Başkanı sıfatı ile açıklayamazsınız.
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir kurumdan doğmuş Galatasaray Spor Kulübü’nün tarafsız olması gerektiğine olan inancımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz.”

Kampanyaya imza atmak isteyenler 23 Ocak akşamına kadar [email protected] adresine isim ve soyadlarını yazıp 'imzalıyorum' ifadesini kullanarak mail atabilir.  (HABER MERKEZİ)