Murat Kurum'dan gazetecilere ücretsiz toplu ulaşım vaadi

AK Parti'nin İBB Başkan adayı Murat Kurum, seçilmesi halinde gazetecilerin Marmaray dahil tüm toplu ulaşım araçlarını ücretsiz kullanmasına dair düzenleme yapacağını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, Zeytinburnu Kültür Merkezi'nde kendisini takip eden basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ile kültür merkezine gelen Kurum, gazetecilerle tokalaştı ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Kurum, İsrail'in Filistin'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında hayatını kaybeden ve yaralanan gazetecileri anımsatarak, "Görevinin başındaki gazetecilerimize, kameramanlarımıza böyle bir muamele yapılmasını asla kabul etmiyoruz" dedi.

Gazze'deki durumun ve gazetecilere yönelik zulmün son bulması temennisinde bulunan Kurum, şöyle devam etti:

"Yaptığınız iş çok kutsal, her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yağmurda, çamurda, karda, kışta, soğukta ellerinizde kilolarca ağırlıktaki kameralarla, fotoğraf makineleriyle belki bazen itiliyorsunuz, bazen aşağılanıyorsunuz ama sizler bizim başımızın tacısınız. Bunu bilmenizi isterim. Halkın sesi, halkın gözüsünüz. Halkımıza da en doğru bilgileri aktaracak kişilersiniz. Tekrar Dünya Gazeteciler Günü'nüzü tebrik ediyorum. İnşallah uzun bir yola çıkacağız. Bu uzun yolda da sizlerle birlikte olacağız. Biz de kendimize, hayallerimize, İstanbul'umuza ilişkin projelerimizi, hedeflerimizi sizlerin aracılığıyla İstanbullu hemşehrilerimize ulaştıracağız."

Gazetecilerin taleplerini dinleyen Kurum, seçilmesi halinde gazetecilerin Marmaray, metrobüs, deniz ulaşımı dahil tüm toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanabilecekleri vaadinde bulundu. (HABER MERKEZİ)