Müjdat Koç: Oğlum trafik cinayetinde öldü

DSP 20’nci dönem Ordu Milletvekili Müjdat Koç, oğlu Melih Koç'un bazı haberlerdeki gibi zincirleme trafik kazasında değil, 227 promil alkollü sürücünün kırmızı ışıkta ayağını gazdan dahi çekmemesi sonucu öldüğünü söyledi.

Fotoğraf: AA
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ordu’nun Fatsa ilçesinde 14 Ocak Perşembe günü gerçekleşen trafik kazasında, eski milletvekili Müjdat Koç'un 36 yaşındaki oğlu Melih Koç'un kullandığı araca kırmızı ışıkta, Melih Koç idaresindeki otomobil çarptı. Kazada, Melih Koç vefat etti. Müjdat Koç, kazaya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, oğlunun haberlerde belirtildiği gibi zincirleme kazada ölmediğini, trafik cinayetine kurban gittiğini söyledi.

 "Oğlum Melih Koç'un ölümüne neden olan feci kaza hakkında yerel ve ulusal haberlerde yer alan bilgiler eksik ve hatalı olarak aktarılmaktadır" diyen Müjdat Koç "Gerçekleşen kaza, haber bültenlerinde yer verilenin aksine kesinlikle zincirleme trafik kazası değildir. Resmi tutanaklara göre 227 promil alkollü (yasal sınır 50 promil) olduğu tespit edilen Osman Keskin isimli şahıs, kamera kayıtlarından görüldüğü üzere; ayağını gazdan dahi çekmeden, aşırı hızla, Oğlum Melih Koç’a kırmızı ışıkta durur vaziyetteyken arkadan çarpmıştır. Henüz 36 yaşında, gencecik, günahsız yavrumu, kaza değil trafik cinayeti sonucu acı bir şekilde aramızdan almıştır" açıklamasını yaptı.

Kazaya sebep olan Osman Keskin'in tutuklandığını belirten baba Koç, "Şahıs hakkındaki cezai ve hukuki süreçlerin peşini asla bırakmayacağız. Böyle trafik cellatlarının kendi sorumsuzlukları sonucu başka canların yanmaması için, suçu işleyenin en ağır şekilde cezalandırılması ve caydırıcı tedbirlerin alınması hususunda elimizden geleni yapacağız" dedi. (HABER MERKEZİ)