Muğla'da kadına şiddet görüntüsü: 'Engin Ceylan tutuklansın'

 Muğla’da ortaya çıkan kadına yönelik şiddet görüntüleri yoğun tepkiye yol açtı. Twitter’da #EnginCeylanTutuklansın etiketiyle kampanya başlatıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Erkek şiddetinin ortaya çıktığı bir merkez de Muğla'nın Marmaris ilçesi oldu. Adı Engin Ceylan olduğu öğrenilen erkeğin, uyguladığı şiddete karşı sosyal medya ağı Twitter’da #EnginCeylanTutuklansın etiketiyle kampanya başlatıldı.

Güvenlik kamerası tarafından 3 ay önce kaydedilen görüntülerde, karşısında oturan kadına önce çatal fırlatan Ceylan, ardından şiddet uygulamaya başlıyor. Fiziki şiddetten sonra psikolojik şiddet de uygulayan erkeğin, kadını azarladığı görülüyor. Şiddetin ardından ise hiçbir şey olmamış gibi yemeğini yemeye devam ediyor. 

Twitter kullanıcıları “EnginCeylanTutuklansın” etiketiyle bir taraftan şiddet görüntülerini paylaşırken, diğer taraftan da kadına yönelik şiddetin son bulması için ses olmaya devam ediyor. 

Engin Ceylan hakkında, şiddet uyguladığı kadının şikayeti üzerine hakkında 3 ay uzaklaştırma kararı çıkarıldığı da ortaya çıktı. Saldırganın bu kararı ihlalden 3 gün hapis cezasına çarptırıldığı öğrenildi. (HABER MERKEZİ)