Muğla'da Atatürk'e lanet okuyan imam kınandı, AK Parti ve MHP'liler salonu terk etti

Muğla Belediyesi Meclisi haziran toplantısında, Ayasofya'da Atatürk’e lanet okuyan imam Mustafa Demirkan, CHP ve İYİ Parti grupları tarafından kınandı. AK Parti ve MHP grubu ise salonu terk etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde bugün yapılan Haziran Ayı Meclis Toplantısı'nın açılışında, Ayasofya'daki bir etkinlikte imam Mustafa Demirkan, Atatürk’ü hedef alan sözleri nedeniyle CHP ve İYİ Parti grupları tarafından kınandı.

Kınama metninin okunmasının ardından AK Partili Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, imamın açıklamasında Bakara Suresi’nin 114. Ayeti’nin okunduğunu iddia ederek bu metni onaylamadıklarını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Ayasofya’da devlet erkânının olduğu programda imamın, Bakara Suresi’nin ayetini değil Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’e isim vermeden hakaret eden ifadeler kullandığını ve Millet İttifakı olarak bu olayı kınadıklarını söyledi.

Tartışmaya diğer meclis üyeleri de katılınca meclis salonunda sesler yükseldi. Tartışmaların ardından AK Parti ve MHP grupları meclis toplantı salonunu terk etti. (ANKA)