'Muğla Valiliği, Bodrum Belediyesi'nin yardım TIR'ına kendi pankartını astı'

CHP'li meclis üyesi paylaştı: Valilik Bodrum Belediyesi’nin deprem bölgesine hareket eden yardım TIR'ındaki pankartı, 'Muğla Valiliği' yazılı pankartıyla kapattı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Maraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından arama kurtarma ekiplerinin çalışmaları devam ederken, Türkiye'nin dört bir yanından da felaket bölgesine yardım yağıyor. 

Türkiye'nin her yanından belediyeler, dernekler, sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, spor kulüpleri toplayabildikleri her türlü yardım malzemesini deprem bölgesine ulaştırmak için yoğun çaba sarfediyor. 

Felaketin yaşandığı kentlere iş makinelerinin yanı sıra personel desteği sağlayan Bodrum Belediyesi bir yandan hem kendi imkanları, hem de vatandaşların yardımlarından oluşan yardım TIR'ını yola çıkardı. Ancak Muğla Valiliği, aracın üzerindeki "Bodrum Belediyesi deprem ve yardım aracı" yazılı pankartı "Muğla Valiliği" yazılı pankartla kapattı. 

Olaya dair görüntüleri CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Bakırköy Belediye meclis üyesi Nadir Ataman Paylaştı. Ataman duruma "Asıl amaç yardımı ulaştırmak, yazan isim önemli olmamalı!!! Yazık" diyerek tepki gösterdi. 

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka da sosyal medya hesabından "Biz vatandaşın derdini dert edinirken birilerinin derdine bakın Bodrum Belediyemizin deprem bölgesine gönderdiği yardım tırına Muğla Valiliği kendi ismini yazdırmış. Pes!" paylaşımı yaptı. 

(HABER MERKEZİ)