MUÇEV Başkanlığı'na eski AK Parti Urfa Milletvekili atandı

Muğla Çevre Vakfı (MUÇEV) Turizm Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, eski AK Parti Urfa Milletvekili Mahmut Kaçar atandı.

Google Haberlere Abone ol

Esma Turan

MUĞLA - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı olarak 2001 yılında kurulan Türkiye Çevre Koruma Vakfı ile Muğla Valiliği’ne bağlı olarak 1988 yılında kurulan Muğla’ya Hizmet Vakfı ortaklığında kurulan, adı sık sık çevre haberleri ile gündeme gelen ve tepkilerin odağı olan MUÇEV Turizm Ticaret Anonim Şirketi’nin yönetim kurulu başkanı değişti.

ANKARA'DA OTURUYOR, ESKİ ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ

Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nin 26 Temmuz tarihli sayısına göre; önceden Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Mehmet Akif Küçükdağ’ın görevi sona erdi. Küçükdağ’ın yerine Ankara’da ikamet eden AK Parti’den 24 ve 26'ncı dönemlerde Şanlıurfa’dan milletvekili seçilen Mahmut Kaçar getirildi.

CHP’Lİ ÖZEL, KAÇAR İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Ayrıca Mahmut Kaçar’ın ismi, geçen yıl CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel tarafından da dile getirilmişti.

30 Temmuz 2022 yılında, Ziraat Bankası Yönetim Kurulu'nun 11 üyesine kredi kartı verildiğini, üyelerin 2019 yılı rakamları ile 3 milyon liralık harcama yaptıklarını açıklayan dönemin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, sadece 3 üyenin kart harcaması yapmadığını söyleyerek, 8 yönetim kurulu üyesinin ismini vermişti. Özel’in verdiği isimler arasında Mahmut Kaçar’ın da ismi bulunuyordu.

Öte yandan Urfalı eski vekil Kaçar, önceki haftalarda Türkiye Çevre Ajansı (TUÇA) Başkanlığı görevine getirildi.