MSB: Cerablus ve Bab'a balistik füzelerle saldırı düzenlendi

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'nin Cerablus ve El Bab ilçelerine balistik füzelerle saldırı düzenlendiğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde yer alan Suriye'nin Cerablus ve El Bab ilçelerinin ÇNRA ve balistik füzelerle hedef alındığı yönünde bir açıklama yaptı. 

MSB tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Suriye'de Rejim kontrolünde bulunan Halep’teki Kuveyris Havaalanı’dan ateşlenen ÇNRA ve balistik füzeler, kuzeydeki Cerablus ve El Bab ilçelerindeki sivil yerleşim yerleri ile akaryakıt tankerlerinin park noktalarını hedef almıştır. Sivil yaralılar bulunmaktadır. Fırat Kalkanı bölgesine yönelik gerçekleşen ve sivilleri hedef alan atışların başlamasını müteakip atışların durdurulması için RF tarafına bildirimde bulunulmuş, belirlenen hedefler ateş altına alınmıştır. Bölgedeki birliklerimiz ikaz edilmiştir. Gelişmeler takip edilmektedir."

​Daha önce Anadolu Ajansı, Türkiye sınırındaki Cerablus'un Hamran bölgesi ile Bab ilçesinin kuzeydoğusundaki Terhin bölgesinin akşam saatlerinde balistik füzelerle hedef alındığını ileri sürmüştü. Haberde, saldırıların olduğu bölgelerde ilkel yöntemlerle işletilen petrol rafine tesislerinin yer aldığı belirtilerek çok sayıda tankerin yanması sonucu şiddetli patlamalar meydana geldiği belirtilmişti.

Saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadığı, çevrede maddi hasar meydana geldiği iddia edildi. (HABER MERKEZİ)