MKG’den bayram mesajı

Ramazan Bayramı mesajı yayınlayan MKG, “Başta cezaevindeki basın emekçileri olmak üzere herkesin barış dolu, sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmesini temenni ediyoruz" denildi.

Fotoğraf: Arşiv
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Mezopotamya Kadın Gazeteciler Derneği (MKG) Ramazan Bayramı’na ilişkin yazılı açıklama yaptı. MKG'nin açıklamasında, “Basın özgürlüğünün tam anlamıyla yaşandığı, gazetecilerin görevlerini özgürce yerine getirebildiği bir toplum idealine ulaşma yolunda, bu bayramın bir dönüm noktası olmasını temenni ediyoruz” denildi. 

MKG’nin açıklaması şöyle: “Bu özel günler, birlik ve dayanışmanın daha da pekiştiği, toplumsal sorunlara dikkat çekme ve çözüm bulma noktasında umutların yeşerdiği zamanlardır. Bayramın, özellikle basın özgürlüğü ve ifade hürriyeti alanlarında yaşanan zorluklara karşı farkındalık yaratma ve bu konularda mücadele etme azmimizi artıracağına inanıyoruz. Basın özgürlüğünün tam anlamıyla yaşandığı, gazetecilerin görevlerini özgürce yerine getirebildiği bir toplum idealine ulaşma yolunda, bu bayramın bir dönüm noktası olmasını temenni ediyoruz.

Kadın gazeteciler olarak karşılaştığımız zorluklar, baskılar ve engeller, mesleki faaliyetlerimizi sürdürme kararlılığımızı daha da güçlendiriyor. Ramazan Bayramı’nın, dayanışma ruhunu güçlendirerek, toplumsal cinsiyet eşitliği ve basın özgürlüğü mücadelemize katkıda bulunmasını umut ediyoruz. MKG olarak, basın özgürlüğü, ifade hürriyeti ve kadın gazetecilerin haklarının korunması adına verdiğimiz mücadelenin öneminin altını bir kez daha çizmek isteriz. Her türlü baskı ve sansüre karşı duruşumuzu sürdürürken, mesleğimizi onurla ve sorumlulukla icra etmeye devam edeceğiz. Bu bayram vesilesiyle, başta cezaevindeki basın emekçileri olmak üzere herkesin barış dolu, sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini dileriz. Ramazan Bayramı’nın, dünyamıza adalet, barış ve huzur getirmesini temenni ederiz.”
 
 

(HABER MERKEZİ)

Etiketler MGK KADIN gazeteci