Mitsuba direnişinde 19. saat: İşveren su desteğine engel oluyor

Gebze’de bulunan Mitsuba Otomotiv’de işçilerin direnişinde 19. saat geride kaldı. Kendini fabrikaya kapatan 400 kadar işçi için içeri su verilmesine işveren engel oluyor.

Fabrika içinde direnen işçilere sendika temsilcileri dışarda halay çekerek destek verdi.
Google Haberlere Abone ol

Cansu Albayrak

KOCAELİ - Gebze Mitsuba Otomotiv’de 9 işçinin işten atılmasına karşı direnen ve sendikal haklarını kazanmak için mücadele eden yaklaşık 400 kadar işçi, dün vardiya çıkışı kendilerini fabrikaya kilitledi. Direnişin üzerinden tam 19 saat geçti.

Fabrikada bulunan işçilerden alınan bilgilere göre, sendika tarafından kendilerine sağlanan su desteğine işveren engel olmaya başladı. Morallerinin yüksek olduğunun altını çizen işçiler, dün gecenin gayet iyi geçtiğini söyledi. Talepleri karşılanana kadar bu yoldan dönmeyeceklerini belirten işçiler, sloganlar eşliğinde direnişini sürdürüyor.

1 NO’LU ŞUBE DESTEĞE GELDİ

Direnişin sürdüğü ve Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze 2’No’lu şubenin örgütlendiği Mitsuba’ya Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze 1 No’lu şube desteğe geldi. Fabrika önünde çekilen halaya, geceyi fabrika önünde geçiren Emek Partisi Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan da katıldı. İşçilerin kendilerini fabrikada bir odaya kapattıkları öğrenilirken, işverenler sabah saatlerinde Kocaeli Valiliği’nde Vali Seddar Yavuz ile bir araya geldi.

 

 

Etiketler Mitsuba Kocaeli