Milletvekili Çubuk Akbelen'de gözaltına alınmak istendi

Yeşil Sol Parti İzmir Milletvekili Burcugül Çubuk, Akbelen'de jandarma saldırısı sırasında yere düşürüldü ve gözaltına alınmaya çalışıldı. Çubuk, vekil olması anlaşılması üzerine serbest bırakıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Akbelen Ormanı'nda ağaç kesimine karşı köylülerin ve çevrecilerin mücadelesi beşinci günde devam ediyor. CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Akbelen'e yaptığı ziyaret sonrası ağaç kesim alanını görmek istedi. kılıçdaroğlu'nun arkasından alana girmek isteyenlere jandarma, tazyikli su ve biber gazı ile saldırdı.

Saldırı esnasında Yeşil Sol Parti İzmir Milletvekili Burcugül Çubuk, yere düşürüldü ve gözaltına alınmak istendi. Çubuk, milletvekili olduğunun anlaşılması üzerine serbest bırakıldı. 

Çubuk'un yere düşürüldüğü ve gözaltına alındığı anlar, gazeteci Kazım Kızıl tarafından kayıt altına alındı. Kızıl, sosyal medya hesabından videoyu "Akbelen’de jandarma müdahalesi. Milletvekili Burcu Gül Çubuk da jandarma tarafından düşürülerek barikatın arkasına alındı. Çubuk, vekil olmasının anlaşılması üzerine bırakıldı. TOMA ve biber gazının kullanıldığı müdahalede çok sayıda kişi etkilendi" ifadeleriyle paylaştı. 

GAZETECİLERE SALDIRI

Öğleden sonra bu sefer de jandarma gazetecilere yönelik saldırıda bulundu. Kazım Kızıl, sosyal medya hesabından birçok muhabirinde saldırıdan etkilendiğini söyledi. Kızıl'ın paylaşımı şöyle: "AFP’den Bülent Kılıç, serbest muhabirler Berkcan Zengin ve Murat Kocabaş da dahil olmak üzere birçok muhabir müdahaleden etkilendi. Kocabaş kasıklarından tekmelenirken Zengin’in kamerası TOMA suyu nedeniyle şu anda çalışmıyor. Bana da kalkanla müdahale edildi.” (HABER MERKEZİ)