Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali vefat etti

Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali, bugün vefat etti. Edibali'nin ardından partilerden taziye mesajları yayınlandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali vefat etti. 80 yaşındaki Edibali, kurucu genel başkanıydı.

Twitter hesabından açıklama yapan Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Ülkemiz siyasetinin önemli isimlerinden Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali’nin vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.

Saadet Partisi'nin Twitter hesabından paylaşılan mesajda “Siyasi hayatımızın önemli isimlerinden Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali vefat etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop da Edibali'nin yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diledi:

"Siyasetçi ve yazar Aykut Edibali’nin vefatını teessürle öğrendim. Yeniden Milli Mücadele isimli hareketiyle siyasî tarihimizde yer alan ve en son Millet Partisi Genel Başkanı olan merhuma Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum."

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan da “Aykut Edibali Hakk’a yürüdü. Millet Partisi Genel Başkanı idi. Davasına inanmış bir siyasetçi olarak tanıdım onu. Rahmet ve dua ile…” paylaşımını yaptı. 

Twitter hesabından paylaşım yapan Ankara Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ise "Ülkemizin yetiştirdiği kıymetli siyasetçilerden, Millet Partisi Genel Başkanı Sn. #AykutEdibali’nin vefatını üzüntüyle öğrendim. Mekânı cennet olsun. Yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)