Millet İttifakı’nda aday turu başladı: İlk ziyaret Davutoğlu’na

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Millet İttifakı’nın 13 Şubat’ta gerçekleşecek toplantısı öncesi liderleri ziyarete başladı.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - Millet İttifakı’nın 13 Şubat’ta yapılacak toplantısı öncesi, toplantının ev sahibi Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, liderleri ziyaret etmeye başladı.

Karamollaoğlu ilk olarak Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile bir araya geldi.

Temel Karamollaoğlu'nun, Gelecek Partisi'nin ardından ikinci durağı Demokrasi ve Atılım Partisi oldu. Karamollaoğlu, DEVA lideri Ali Babacan ile görüştü.

Millet İttifakı üyesi altı siyasi partinin genel başkanları 26 Ocak’ta yaptıkları yazılı açıklamada, “Tamamlama aşamasına geldiğimiz Geçiş Sürecinin Yol Haritasını, Cumhurbaşkanı adayını belirleme süreciyle beraber nihai değerlendirme sonrası kamuoyuyla paylaşacağız” demişti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun bu iki konuda uzlaşı sağlamak amacıyla 13 Şubat’ta yapılacak toplantı öncesi liderlerle istişarelerde bulunacağı ifade edilmişti.

Karamollaoğlu’nun 13 Şubat’a kadar olan süreçte liderlerle en az iki kez bir araya geleceği, ittifakın cumhurbaşkanı adayı ve geçiş sürecinin yol haritası konularında uzlaşı arayacağı ifade ediliyor. (DUVAR)