MHP'li belediye, LGBTİ+ mesajı nedeniyle Aleyna Tilki konserini iptal etti

MHP’li Osmancık Belediyesi, İstanbul'daki LGBTİ+'lar hedef alan yürüyüşe sosyal medyadan 'zihniyetler çok korkunç' diyerek tepki gösteren Aleyna Tilki’nin 24 Eylül'deki konserini iptal etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Çorum Osmancık Belediyesi, LGBTİ+’ları hedef alan “Büyük Aile Buluşması” yürüyüşüne tepki gösteren tweeti nedeniyle şarkıcı Aleyna Tilki'nin konserini iptal ettiğini açıkladı.

Osmancık Belediyesi'nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada iptale ilişkin şu ifadeler yer aldı: “Belediyemizce Osmancık Pirincinin tanıtımı amacıyla organize edilen 2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali 16 – 25 Eylül 2022 tarihleri arasında kültür ve sanat etkinlikleri, sportif faaliyetler, yerel etkinlikler, panayır ve ulusal konserlerle düzenlenmektedir.

Festival kapsamında “Halk Konseri” ve “Gençlik Konseri” olmak üzere iki ayrı konser planlanmıştır. Gençlerimizin önerisiyle Gençlik Konserine şarkıcı “Aleyna Tilki” davet edilmiştir.

İlçemiz kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış tarih ve kültür şehridir. Osmancık halkı sanata ve sanatçıya büyük değer vermektedir. Ancak şarkıcı Aleyna Tilki'nin röportajlarında ve 17.09.2022 tarihinde sosyal medyada yapmış olduğu kültürümüzle bağdaşmayan açıklamaları halkımızın nezdinde üzüntüyle karşılanmıştır.

24 Eylül Cumartesi günü düzenlenmesi planlanan konser bugün itibariyle iptal edilmiştir.”

'ZİHNİYETLER ÇOK KORKUNÇ' 

Aleyna Tilki, dün Twitter'dan yaptığı paylaşımda şunları söylemişti: “LGBTİ+ karşıtı yürüyüş ne ya? Toplumda yarattığınız ayrımcılığın bir karması yok mu zannediyorsunuz? Duygu ve tensel dünyalarımızın protesto edilmesi doğaya aykırı! Zihniyetler çok korkunç…” (HABER MERKEZİ)