MHP’li başkan yardımcısı gazeteciye yumruk atıp ölümle tehdit etti

Konya'da gazeteci Özcan Saraç yolda yürürken MHP Ereğli İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Yazar’ın saldırısına uğradı. Saraç, Yazar'ın kendisine yumruk attıktan sonra ölümle tehdit ettiğini söyledi.

Google Haberlere Abone ol

KONYA- Konya’nın Ereğli ilçesinde yerel bir internet sitesinin sahibi olan Gazeteci Özcan Saraç telefonla konuştuğu sırada MHP Ereğli İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Yazar'ın yumruklu saldırısına uğradı. Kamera kayıtlarına yansıyan görüntülerde Yazar'ın, Saraç'ın omzuna yumruk attığı daha sonra ise parmak sallayarak tehdit ettiği görüldü. Olayın ardından suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Saraç, MHP’li başkanın kendisini ölümle tehdit ettiğini söyledi.

DAHA ÖNCE BAŞKA BİR GAZETECİYE DE SALDIRMIŞ

MHP’li Ereğli İlçe Başkanı Hüseyin Oprukçu ile ilgili yaptıkları haberler yüzünden kendisine saldırı girişiminde bulunulduğunu söyleyen Saraç şöyle konuştu:

“Bana yumruk atan Hüseyin Yazar, kişi daha önce de basını susturmak adına başka bir gazeteci arkadaşıma da saldırı girişiminde bulunmuştu. Biz Ereğli Belediyesi'nde mevcut başkan Hüseyin Oprukçu'nun yürüttüğü yanlış politikaları halka anlatıyoruz. Halkın gerçekleri öğrenmesi adına mücadele veriyoruz. Kamu görevi yürüttüğümüzün bilincindeyiz. Gazetecilik görevimizi zor şartlar altında yapıyoruz. Birçok ihalenin başkan beye yakın kişilere verilmesi, bankamatik memurları ve daha birçok konu ile gündeme gelen Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu bu şekilde üzerimize baskı kurmaya çalışıyor. MHP'li bu yöneticinin yol ortasında yaptığı saldırı ve parmak sallayarak ölümle tehdit etmesi bizi yolumuzdan döndüremez. Sonuna kadar konunun takipçisi olacağız. Görüntülerde de her şey ortada. Telefon ile konuşuyorum bu esnada Hasan Yazar isimli şahıs yumruk atıyor. Sonrasında hakaretler ederek parmak sallayıp 'Seni öldüreceğim' şeklinde tehdit ediyor.”

'BU ZORBALIK KABUL EDİLEMEZ'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye çağrıda bulunan Saraç, “2021 yılı Türkiye’sinde MHP'li bir teşkilat yöneticisinin yol ortasında yaptığı bu zorbalık kabul edilebilir bir durum değildir. İnanıyorum ki Sayın Bahçeli gerekeni yapacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatları bu şekilde ki saldırı ve tehditler ile gündeme gelmemelidir” dedi.

İLÇE BAŞKANI BASIN TOPLANTISINA KATILAN GAZETECİYİ TEHDİT ETTİ

Öte yandan Sözcü muhabiri Müslüm Evci de dün katıldığı 'Adım Adım 2023 İl İl Anadolu' programı kapsamında düzenlenen basın toplantısında MHP Ereğli İlçe Başkanı Musa Yılmaz tarafından toplantıyı terk etmesi yönünde tehdit edildiğini söylemişti. (DUVAR)