MHP’li başkan: Cumhur İttifakı'nın yerelde bize katkısı yok

Çorum İskilip'in MHP’li Belediye Başkanı Ali Sülük, AK Partili milletvekillerinin ilçelerine 'bir liralık' dahi katkısının olmadığını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

ÇORUM - İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük, kendinden önceki AK Partili başkan Recep Çatma’nın belediyeyi borç batağına sürüklediğini ifade etti.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla İskilip Belediyesi tarafından Çorum’da faaliyet gösteren yerel ve yaygın basın emekçileri için bir yemek programı düzenlendi. Program sırasında Belediye Başkanı Ali Sülük, belediye faaliyetleriyle ilgili olarak basına bilgilendirmelerde bulunurken, Cumhur İttifakı'nda yer almalarına rağmen AK Partili 3 milletvekilinin İskilip'e '1 liralık faydası dahi' olmadığını söyledi.

'BORÇ BATAĞINDAKİ ÖNCEKİ YÖNETİM KREDİYLE GEZİLER DÜZENLEMİŞ'

Belediyenin mali olarak önceki dönem AK Partili Belediye Başkanı Recep Çatma’nın yaptığı yanlışlar nedeniyle sıkıntılı bir süreçte olduğunu anlatan Sülük “Borç batağına soktukları bir belediye varken kredi ile geziler düzenlemişler” dedi.

Başkan Sülük, İskilip Yüksek Okulu ile ilgili olarak da, "Kimseden yardım isteyemem. Okul konusunda ilçe halkının güveni sarsıldı. Yüksek okulun enkazı ortada iken, yüzme havuzu yapmayı düşünüyorlar. Önce okulu bitirin sonra havuz yapın. 'Gerekirse yıkar geri yaparız' diyorlar, yapın da ister yıkarak ister başka şekilde ama artık bitirin" diye konuştu.

Belediye Başkanı Ali Sülük, AK Partili milletvekillerinin İskilip'e faydası olmadığı gibi ilçeye geldiklerinde kendilerini ziyaret dahi etmediklerini de sözlerine ekledi.