MHP’li Arzu Erdem polis zoruyla sahnede: 'Azdan az, çoktan çok'

MHP Milletvekili Arzu Erdem, CHP'li Esenyurt Belediye'nin festivalinde konuşmak yapmak istedi. Polis eşliğinde sahneye çıkan Erdem, "Burada devletimizi temsil ediyoruz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul'da Esenyurt Belediyesi ve İl Dernekler Birliği Platformu ‘Kardeş Kültürler Festivali' düzenledi. MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, festivalde konuşma yapmasına izin verilmediği gerekçesiyle beraberindekilerle birlikte ve polis eşliğinde sahneyi bastı.

‘Kardeş Kültürler Festivali’, dün CHP'li Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un da katıldığı kortej yürüyüşüyle başladı. Esenyurt’ta ilk kez yapılan festivalin ilk gününde sergilenen halk oyunları gösterisinin ardından sanatçı Kubat sahne aldı.

İKİ BELEDİYE PERSONELİ GÖZALTINA ALINDI

ANKA'nın haberine göre, MHP'li Arzu Erdem, ilçeyi tanıtan filmin gösterildiği sırada sahneye çıkarak bir konuşma yapmak istedi. Erdem ve yanındakilerle belediye personeli arasında arbede yaşandı. Sahneye çıkan Arzu Erdem, mikrofon açık olmadığı için konuşma yapamadan sahneden indi. Olayın ardından sahnenin etrafını kapatan çevik kuvvet, iki belediye personelini gözaltına aldı.

Erdem’in yanındaki grup, Belediye Başkanı Bozkurt’un aracına saldırdı. Başkan Bozkurt’un aracına saldıran gruba çevik kuvvet polisi herhangi bir müdahalede bulunmadı. Başkan Bozkurt’un alandan ayrılmasının ardından grup, CHP Esenyurt İlçe Başkanlığı’na da saldırdı.

Arzu Erdem, daha sonra Esenyurt Kaymakamı Vural Karagül ve İlçe Emniyet Müdürü ile birlikte konser alanına girdi. Erdem’le birlikte alana giren ve elleriyle Bozkurt işareti yapan grup, “Hareketin lideri Devlet Bahçeli” ve “Ülkücü hareket engellenemez” sloganları attı. Grubun çelik bariyerleri geçerken önlem alınmadığı görüldü.

Kaymakam Karagül’le birlikte sahneye çıkan Arzu Erdem, megafonla kalabalığa hitap etti. Erdem, şunları söyledi:

“Ben, MHP İstanbul Milletvekili olarak, burada bulunan 40 derneğimizin etkinliğine geldim. Geldiğim bu etkinlikte ne yazık ki Esenyurtlulara selamlama konuşmamın yapılmaması için ilgili belediye başkanı ve güvenlik görevlileri tarafından her yöntem kullanıldı. Biz de diyoruz ki; azdan az, çoktan çok… Biz konuşuruz. Biz, gerekli cevabı veririz. Biz, şu an burada devletimizi temsil ediyoruz. Esenyurt sahipsiz değildir.”

'‘BURASI KARIŞACAK’ DİYE TEHDİT ETTİ'

Konuyla ilgili TELE1’den Barış Önal’a konuşan organizasyonun sunucusu Başak İkiz, “Arzu Erdem ‘bana mikrofonu ver konuşacağım’ dedi. Ben de kendisine ‘Belediyeden izin almadan veremem’ dedim. O da ‘Burası karışacak’ diye tehdit ederek olay yerinden uzaklaştı. Uzaklaşmasıyla birlikte kalabalık tekbir getirerek konser alanına geldi. Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’ta saldırmaya çalıştılar. Gelenler Çevik kuvvetle geldiler. Polisle birlikte sahneye çıktılar ‘Hareketin lideri Devlet Bahçeli’ diye slogan attılar” ifadelerini kullandı.(HABER MERKEZİ)