MHK'de ilk kadın başkan: Lale Orta resmen duyuruldu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, bugün gerçekleştirdiği toplantıda aldığı kararla; Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanlığına eski hakem Prof. Dr. Lale Orta’yı getirdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Sabri Çelik ve ekibinin istifasının ardından MHK Başkanlığı'na FIFA kokartlı eski hakem Lale Orta getirildi. Karar Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından resmi açıklama ile duyuruldu. 

TFF'den yapılan açıklama şöyle:

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün gerçekleştirdiği toplantıda aldığı kararla; Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı'na Prof. Dr. Lale Orta'yı getirmiştir.

Başkan: Prof. Dr. Lale Orta

Üyeler: Tolga Özkalfa, Ahmet İbanoğlu, Cemalettin Ali Kunak, Prof. Dr. Ali Kızılet, Süleyman Abay, Sadettin Güler, Aynur Aysun Akar
Hamza Mısır.

Türkiye'nin ilk kadın futbol antrenörü, ilk kadın futbol hakemi ve FIFA kokartlı ilk kadın hakemlerden biri olan Prof. Dr. Lale Orta başkanlığında göreve başlayacak olan MHK'nın; futbola değer katarak Türk futbolunu uluslararası alanda daha yüksek seviyelere getirmek için üzerine düşen sorumlulukları yerine getireceğine inanıyor, yeni MHK Başkanı ve üyelerine görevlerinde başarılar diliyoruz.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Sabri Çelik'in istifası üzerine başkanlık için birçok adayla görüşmüştü. FIFA kokartlı eski hakem Lale Orta ile yapılan görüşmelerde anlaşma sağlandığı ve Orta'nın geçici olan bu görevi kabul ettiği belirtilmişti.

Yeni MHK’nin görevi haziran ayındaki genel kurula kadar geçerli olacak. Orta'nın pazartesi gününden itibaren göreve başlaması bekleniyor.   (HABER MERKEZİ)