Metaverse emlakçılığı: Dünya simgeleri satışta

Dünyanın birçok yerinden ünlü yapılar metaverse'de satılmaya başladı. Türkiye'den de Sultanahmet Camisi, Ayasofya Camisi gibi yapılar listede yer alıyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- İnternet kullanıcılarının 3 boyutlu şekilde yer alabileceği 'sanal evren' olarak bilinen 'metaverse'de sanal emlakçılık da başladı. Amerika Birleşik Devletleri'nde sanal emlak şirketi Metaverse Group, SuperWorld isimli bir sanal alışveriş mağazasına yatırım yaptı.

Sözcü'nün haberine göre, SuperWorld'da Central Park’tan Eyfel Kulesi’ne, Çin Seddi’nden Gize Piramitleri’ne kadar birçok tarihi ve önemli yapı ve alan kripto para ile satın alınabiliyor. SuperWorld’un internet sitesine bakıldığında ise Dünya haritası dijital olarak görülürken, artırılmış gerçeklik özelliğinin de bulunduğu görülüyor.

Mısır’ın ünlü yapısı Gize Piramitleri ve Nekropolü’nü satın almak için 999 Ethereum isteniyor.

Platformun internet sitesinde öne çıkarılan yerler arasında Türkiye’den tarihi yapılar var. Sultanahmet Camisi, Ayasofya Camisi gibi yapılar da buradan satın alınabiliyor. Sultanahmet Camisi 0.1 Ethereum’a (yaklaşık 334 dolar) satışta iken Ayasofya Camisi’ni sanal ortamda satın almak için 100 Ethereum (334.396 dolar) isteniyor.(HABER MERKEZİ)

SuperWorld'de satılık olan yerlerden bazıları
Etiketler METAVERSE ARSA SATIŞ