Mersin Valiliği'nden Alevilerin kapısının işaretlenmesiyle ilgili açıklama

Mersin'de Alevilerin oturduğu iki evin kapısının işaretlenmesiyle ilgili Valilik tarafından yapılan açıklamada, saldırının ideolojik değil anlaşmazlık nedeniyle gerçekleştiği ifade edildi.

Fotoğraf: Birgün
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Mersin Valiliği, Mezitli ilçesinde Alevilerin yaşadığı evlerin kapısının sprey boyayla işaretlenmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, 2 kişinin ikametlerinin kapısına sprey boyayla çarpı işareti çizilmesine ilişkin aynı sitede oturan M.K'nin gözaltına alındığı hatırlatıldı.

Şüphelinin emniyetteki ifadesinde suçunu itiraf ettiği belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Savcılık talimatıyla gözlem altına alınan şüpheli, emniyetteki ifadesinde bahse konu işaretlemeleri kendisinin gerçekleştirdiğini, konunun herhangi bir ideolojik boyutu olmadığını, komşularıyla yaşadığı husumet nedeniyle böyle bir işaretleme yaptığını itiraf etmiştir. Alınan ifade ve emniyet ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda aynı sitede ikamet eden komşular arasında anlaşmazlıkların bulunduğu, bu durumun uzun süredir devam ettiği, site içerisindeki araç parkı konusunda çıkan anlaşmazlık neticesinde birbirlerinden daha önceki tarihlerde şikayetçi oldukları, konunun mahkemeye taşındığı tespit edilmiştir. Şüpheli şahsın, araç parkından dolayı birbirlerinden şikayetçi oldukları, komşusunun apartman dairesi kapı girişine 2 çarpı işaretini, konuya tanık olan bir başka komşusunun kapı girişine ise tek çarpı işaretini sprey boyayla çizdiği tespit edilmiştir."

Açıklamada adli sürecin devam ettiği bilgisine de yer verildi. (HABER MERKEZİ)