Melih Bulu profilinden 'Rektör, Boğaziçi Üniversitesi' ifadesini sildi

Görevden alındığı haberiyle alay eden, Erdoğan fotoğrafı paylaşıp Instagram hesabını kapatan Boğaziçi'nin eski atanmış Rektörü Bulu, Twitter hesabından "Rektör, Boğaziçi Üniversitesi" ifadesini sildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Gece yarısı Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı'yla atandığı Boğaziçi Üniversitesi'ndeki rektörlük görevinden aynı şekilde alınan Melih Bulu, Instagram hesabını kapatmasının ardından Twitter profilini de 'temizledi.'

Bulu, daha önce profiline yazdığı "Rektör, Boğaziçi Üniversitesi" ifadesini sildi ve üniversitenin resmi internet sitesine yönlendirme yapan "boun.edu.tr" linkini de kaldırdı. Ancak Boğaziçi kampusunun fotoğrafını değiştirmedi.

 

Bulu, Resmi Gazete'de yayınlanan karara önce inanmamış, haberin 'yalan' olduğunu öne sürmüştü. Bulu önce "Hakkımda şu an Twitter gündeminde olan konuya cevabım yine eskiden çıkan asılsız haberle aynıdır; Peki bundan şeyin haberi var mı? Mesela benim:)" diye yazdı. Kısa süre sonra paylaşımını silen Prof. Bulu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını paylaştı. Bir süre sonra da Instagram hesabını tamamen kapattı. (HABER MERKEZİ)