Videosu viral olan Trabzonlu esnaf: Susmayın, doğruları konuşun

Sokak röportajında 'tam kapanma' için yaptığı yorum viral olan Trabzonlu berber Erdinç Mert: "Herkes beni tebrik etti. Esnafın sesi oldun diye. Susmayın, doğruları söyleyin."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- 'Tam kapanma'yı değerlendirdiği sokak röportajındaki sözleri sosyal medyada büyük ilgi gören Trabzonlu esnaf Erdinç Mert, çevresinden büyük destek gördüğünü söyledi. Sosyal medya hesabından videoya ilişkin bir mesaj yazan Mert, "Bugün ilk kez sokağa çıktım. Gören herkes beni tebrik etti. Esnafın sesi oldun diye. Susmayın Her zaman doğruları konuşun cezası yok" dedi. 

Erdinç Mert, viral olan videoda kapanmaya ilişkin şunları söylemişti: "Güzel bir şey aslında. Zamanında yapılması gereken bir şeydi. Şu an yapıyorlar bunu. Çok güzel, kapanıp evde karantinanın içine girip kendimizi toparlamamız gerekiyor ki, turizmi açacaklar ya sonuçta. Önemli olan turizmi açmak. Çünkü zengini zengin olacak.

17 gün boyunca esnaf ne olacak. Günlük kazanıp, günlük yiyoruz. Ben kuaför adamım, günlük kazanıyorum. 17 gün evde ne yiyeceğim, taş mı yiyeceğim. Destek yok. Dün ne oldu, AK Parti ile MHP, esnafa destek paketini reddetti, niye reddetti. Ver adamın parasını, ver bizim paramızı oturalım evde.

Şöyle söyleyeyim, mekânı kapatan parayı vermez mi? Gittin bir mekânı kapattın, para verirsin. Madem benim mekanımı kapatıyorsun, paramı da verirsin. Mal sahibi demiyor ki ‘kardeşim sen evdesin, kiranı verme.’ Takır takır alıyor kirayı. Doğalgaz, elektrik bilmem ne, ne olacak bunlar. Yazık günah ya, bizimle oynuyorlar. Koronadan sonra en çok özlediğim şey, tribünleri açmaları. Ak Parti’nin kongrelerini açıyorlar da tribünleri neden açmıyorlar. Tribünleri açsınlar.” (HABER MERKEZİ)