Mehmet Sepil Kulüpler Birliği Başkanlığı'ndan istifa etti

Bir yılı aşkın süredir Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı yapan Mehmet Sepil görevinden ayrıldığını duyurdu. Sepil 16 Aralık 2020'de görevi devretmek istemiş fakat sonuç elde edilememişti.

Mehmet Sepil (Fotoğraf: AA)
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Süper Lig ekiplerinden Göztepe'nin başkanı Mehmet Sepil, 5 Kasım 2019'dan bu yana yürüttüğü Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı görevini bıraktı.

Sepil, 2019'dan sonra 12 Ağustos 2020'de yeniden başkan seçilmişti.

Sepil, istifa metninde şu ifadeleri kullandı: "5 Kasım 2019'da devraldığım ve 12 Ağustos 2020'de yeniden seçildiğim başkanlık görevini, 16 Aralık 2020 tarihinde devretmek istediğimi ve başkanlık makamının boş bırakılmaması için 23 Aralık 2020'de yeni bir başkan adayının seçilmesini önermiştim. Ancak aradan geçen zaman içinde ne yazık ki bu süreç tamamlanamamış, bir sonuç elde edilememiştir. Mevcut şartlarda görevime daha fazla devam edemeyeceğimden 5 Ocak 2020 tarihi itibariyle Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlık görevimden istifamı arz ederim."

AA muhabirine de konuşan Sepil, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığını bırakacağını daha önce de açıkladığını hatırlattı ve temel düşüncesinin seçimle bu görevini başkasına devretmek olduğunu kaydetti. Sepil, "Ancak bu süreçte maalesef bir seçim olmadı. Bu nedenle görevimi bırakma kararı aldım. Umarım bir an önce Kulüpler Birliği yeni başkanını seçer" diye konuştu.

(HABER MERKEZİ/AA)