Mehmet Cengiz'in Cumhuriyet çalışanlarına açtığı dava düştü​​

Cengiz Holding'in patronu Mehmet Cengiz'in “Boğaz manzaralı lüks müştemilat” başlıklı haber gerekçesiyle Cumhuriyet çalışanlarına açtığı dava düştü.

Fotoğraf: MA
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhuriyet Gazetesi Sorumlu Yazı işleri Müdürü Alev Şahin ve muhabir Hazal Ocak’a karşı, 6 Ekim 2019 tarihinde yayımlanan “Boğaz manzaralı lüks müştemilat” başlıklı haberlerinden kaynaklı açılan dava düşürüldü.

Alev Şahin ve Hazal Ocak’a karşı, 6 Ekim 2019 tarihinde yayımlanan “Boğaz manzaralı lüks müştemilat” başlıklı haber gerekçe gösterilerek, “itibarının zedelenmesi” suçlamasıyla Cengiz Holding Patronu Mehmet Cengiz tarafından açılan davanın duruşması Kartal’da bulunan Anadolu 14'ncü Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada Hazal Ocak ve avukatı hazır bulundu.

Kimlik tespitleri ile başlayan duruşmada söz alan Ocak, önceki beyanlarını tekrar ederek davanın düşürülmesi talebinde bulundu.

Ardından söz alan Mehmet Cengiz’in avukatı müvekkilinin itibarının zedelendiğini savundu ve sanıkların cezalandırılmasını istedi.

Ocak’ın avukatı ise karşı tarafın itibarının zedelenmediğini ve davacı tarafından haber yayınlandıktan sonra girdiği ihaleleri dava dosyasına sunduklarını belirterek davanın düşürülmesi talebini yineledi.

Savunmaların ardından kararını veren mahkeme davanın düşürülmesine hükmetti. (Kaynak: MA)