Mehmet Ağar da SBK'nin özel uçağını kullanmış

İçişleri Bakanı Soylu gibi eski İçişleri Bakanı Ağar'ın da, Sezgin Baran Korkmaz'ın özel uçağını kullandığı ortaya çıktı. Korkmaz hakkında kara para aklama ve dolandırıcılıktan yakalama kararı var.

Ağar'ın SBK'nin uçağıyla Elazağ'a gelişi ve diğer fotoğrafları, 28 Ocak 2020'de oğlu Zülfü Tolga Ağar sosyal medya hesabından paylaşmış.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Avusturya'da tutuklanan SBK Holding'in Başkanı Sezgin Baran Korkmaz'ın birçok siyasetçi ve bürokratla geliştirdiği ilişkiler ağı her geçen ortaya çıkıyor. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Korkmaz’a ait TC-YYA kanat kod numaralı uçağı Adalet ve İçişleri eski bakanı Mehmet Ağar’ın da kullandığını deşifre etti.

Aynı uçağı daha öncesinde Süleyman Soylu’nun da özel uçağı gibi kullandığını belirten Başarır, bu konudaki bilgileri şöyle aktardı: "Kara para aklamadan suçlanan, Türkiye’de 7.5 yıl hapis cezasına çarptırılan ama mahkemesi ertelenen Sezgin Baran Korkmaz’ın özel uçağını Süleyman Soylu’dan sonra Mehmet Ağar da kullanmış. Mehmet Ağar, bu uçağı 24 Ocak 2020’deki Elazığ Depremi’nden 4 gün sonra kullanarak İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Elazığ Havalimanı’na gitmiş. Bu havaalanına gidişinde ise, TC-YYA uçak kanat numarası ile Sezgin Baran Korkmaz’a ait SBK Holding uçağını kullanmış. Sanki ülkede bu uçaktan başka bir uçak kalmamış gibi devlet erkanına yakın çoğu kişi bu uçağı kullanmış. Mehmet Ağar, THY’nin tarifeli uçağına binemiyor mu? Baktığımız görsellerde, Elazığ Havaalanı ve akabinde çekilmiş olan görsellerde, Sezgin Baran Korkmaz adlı şahıs da bulunuyor. Bu şahıslar, Elazığ’a büyük depremden 4 gün sonra geliyor. Sanki devletten birisiymiş gibi şu anda Avusturya’da cezaevinde olan Sezgin Baran Korkmaz da burada bulunuyor. Bu isimleri ise Mehmet Ağar'ın oğlu AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar karşılıyor. Devletin eski bir bakanı her iş adamının özel uçağına biniyor mu? Depremden geçen 4 gün içinde Elazığ’a başka uçan başka bir uçak bulamadı mı? İktidar partisinin bir milletvekili, neden bu adamı karşılıyor? Bu adamın özel uçağını neden herkes kullanıyor?’’

Sezgin Baran Korkmaz, Mehmet Ağar ile birlikte yetkilileri ziyaretlere de katılmış.

 

'DEPREMDEN 4 GÜN SONRA SAHTEKARIN UÇAĞIYLA GELMİŞLER'

Kendisinin, Elazığ Depremi’nden bir gün sonra kara yoluyla Elazığ’a deprem bölgesine gittiğini belirten CHP’li Başarır şu açıklamayı yaptı:

"Elazığ’da, 24 Ocak 2020 tarihinde canımız yandı. Biz de Cumhuriyet Halk Partili milletvekilleri olarak burada bulunduk. Ben, depremden 1 gün sonra kara yoluyla buraya geldim ve halkımıza destek olmaya çalıştım. Onlar ise kara para aklayan, sahtekar bir adamın özel uçağıyla, depremden 4 gün sonra bu bölgeye gelmişler. Mehmet Ağar ve Süleyman Soylu bu aralar çok anlaşamıyor gibi gözükse de farklı tarihlerde de olsa aynı uçağa binmişler. Devlet erkanı, sürekli olarak bu uçağı kullanmış. Sezgin Baran Korkmaz’a ait, el koyulup Amerikan hazinesine devri istenen mallardan birisi de Süleyman Soylu ve Mehmet Ağar’ın kullanmış olduğu TC-YYA kanat kod numaralı Bombardier tipi uçak. Namuslu bir savcı, tüm bu olayları soruşturmalı, araştırmalı. Uçağın, uçtuğu rotalar belli, bu uçak nerelere gitmiş, kimleri götürmüş, yurt dışında hangi amaçlarla kullanılmış hepsi belli. Buradaki durum artık Türkiye’nin itibarıdır. Bu olay bir Reza Zerrab olayına dönüşmeden bir an önce ilişkiler açığa çıkarılmalıdır." (HABER MERKEZİ)