Marmaris Belediye Başkanı: Yangının üçüncü günü, maalesef kontrol altına alabilmiş değiliz

Orman yangınının kontrol altına alınamadığını söyleyen Marmaris Belediye Başkanı Oktay, "Yol kenarlarındaki genişlikleri çoğaltmak için ağaçların kesilmesini ve devrilmesini gerçekleştiriyoruz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Muğla'nın Marmaris ilçesinde başlayan orman yangını devam ediyor. 

Twitter hesabından video ile açıklama yapan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, "Yangının üçüncü günü, maalesef kontrol altına alabilmiş değiliz. Bununla da alakalı canhıraş şekilde çalışmalarımız devam ediyoruz" diye konuştu.

"Şu anda da Ayın Kavşağı olarak değerlendirdiğimiz yerde çalışmalarımızı hızlandırmış bulunuyoruz" diyen Oktay, "Yangının merkez bölgeye ulaşmaması için de yol kenarlarındaki genişlikleri çoğaltmak adına birtakım ağaçların kesilmesini ve devrilmesini gerçekleştiriyoruz, tüm ekipler görev başında" ifadelerini kullandı.

Yolların genişletildiği belirten Oktay, ikinci paylaşımında "Yangına müdahale eden tüm ekiplerle Yeşilbelde kavşağındayız. Yolları genişletip yol kenarlarına çukur açarak koridor oluşturmaya çalışan ekipler canla başla çalışıyor. Tüm çabamız bu bölgeye doğru hızla ilerleyen alevlerin önünü kesebilmek" dedi. (HABER MERKEZİ)