Marmaray’da göçmen çocuklara güvenlik şiddeti

İstanbul’da Marmaray’a kaçak bindikleri iddiasıyla güvenlik görevlilerinin tartakladığı dört göçmen çocuğa yolcular sahip çıktı. Güvenlik görevlisi “Çocuk bunlar, saçlarını çekemezsin” diyerek tepki gösteren yolcuya ise “Al götür evine o zaman” karşılığını verdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- İstanbul’da Marmaray Üsküdar İstasyonu’nda görevli güvenlik personelinin, dört göçmen çocuğa “trene kaçak bindikleri” iddiasıyla uyguladığı şiddet yolcuların tepkisini çekti. Güvenlik görevlileri, çocukları tartaklamasını engellemeye çalışan yolcularla da tartıştı. Hakan Tosun isimli bir yolcu olayı cep telefonuyla kaydedip Twitter hesabından şu açıklamayla paylaştı: “Yer Marmaray Üsküdar istasyonu. Güvenlik görevlileri Marmaraya kaçak bildiklerini ve şikayet olduğunu iddia ettikleri 4 göçmen çocuğu saçlarından tutarak çıkarmak istiyor. Yolcular müdahale ediyor. Çekim yaptığım için de üzerime yürüyorlar. @Marmaraytcdd bir açıklama yapacak mı?”

‘AL GÖTÜR EVİNE O ZAMAN’

Hakan Tosun’un paylaştığı görüntülere göre güvenlik görevlilerinden biri, kendilerine “Çocuğu niye çekiştiriyorsun, saçından çekiyorsun” diyerek tepki gösteren kadın yolcuya “Al götür evine o zaman” karşılığını verdi.  Ağlayarak demirlere yapışan çocukları çekiştiren güvenlik görevlileri “Tamam yapmayın, ben bilet paralarını vereyim” diyen yolculara da “Bu çocuklar inecek buradan. Kime istiyorsanız şikâyet edin” dedi. Bir güvenlik görevlisi ise olayı cep telefonuyla kaydeden yolcunun üzerine yürüyüp “Gazeteciyim ben” demesine rağmen trenden indirmeye çalıştı. Çocuklardan biri de “Ben saçından değil kıyafetinden çektim” diyen güvenlik görevlisine “Geçen gün de Sirkeci’de dövdünüz” diyerek tepki gösterdi. (HABER MERKEZİ)