Mansur Yavaş’tan Bahçeli’ye: Siyasi açıklamalara yanıt vermeyeceğim

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin, “Dikkat etsin” dediği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş: Hakkımda yapılan siyasi açıklamalara bir yanıt vermeyeceğim.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - MHP lideri Devlet Bahçeli, Ankara'da düzenlenen ve Ülkü Ocağı üyeleri tarafından yapıldığı iddia edilen saldırıyla gündeme gelen Alparslan Türkeş'i anma toplantısına ilişkin basın mensuplarının yönelttiği soruya, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Beyin elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Arkasında bir ülkücü nefes var" yanıtını verdi. 

Bahçeli’nin açıklamalarının ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, siyasi açıklamalara yanıt vermeyeceğini ifade ederek şunları kaydetti:

"Milletimizin iradesi ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmemin ardından, bu makamın getirdiği sorumluluk ve prensiplerim gereği 2.5 yıldır hiçbir siyasi demeç vermedim. Bu sorumluluk ve prensip gereği, bundan sonra da ilgimiz olmayan konulardan dolayı hakkımda yapılan siyasi açıklamalara bir yanıt vermeyeceğim. Hemşehrilerime söz verdiğim üzere sadece ve sadece 6 milyon Ankaralının mutluluğu ve huzuru için yaptığım çalışmalara aynen devam edeceğim. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." (DUVAR)