Maltepe Belediyesi: Kaza iddiası gerçek dışı

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın alkollü şekilde otomobil kullanırken kazaya karıştığı iddiasına yalanlama: Kaza geçen yıl oldu, belediye personeli yaptı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Maltepe Belediye başkanı Ali Kılıç'ın alkollü şekilde otomobil kullanırken kazaya karıştığı iddiasına yalanlama geldi. Belediyeden yapılan açıklamada söz konusu kazanın geçen yıl yaşandığı ve bir belediye personeli tarafından yapıldığı belirtildi. 

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın alkollü şekilde ilerlerken bir kadının kullandığı otomobile çarptığı ileri sürüldü. Kaza sonrasına ait olduğu belirtilen görüntüler sosyal medyada da paylaşıldı. Kılıç'ın kazanın hemen ardından olay yerine Maltepe Belediyesi Özel Kalem Müdürü Umut Polat'ı göndererek olayı kapatmaya çalıştığı da iddia edildi.

Olayla ilgili Maltepe Belediyesi'nden yapılan açıklamada ise "bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında bir personelimizin karıştığı trafik kazası üzerinden ortaya atılan iddialar tamamen gerçek dışı ve maksatlıdır" denildi.

'ALKOL TESPİT EDİLMEDİ, PARA TEKLİFİNİ KARŞI TARAF YAPTI'

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Basın ve Yayın Müdürlüğümüzde görevli olan N.E.A adlı personelimizin ihmali sonucu gerçekleşen trafik kazası geçtiğimiz yıl gerçekleşmiş olup yakın zamanla hiçbir bağı bulunmamaktadır. Kurumumuzun yönetim kadrosunun olağan toplantısında görevli olan N.E.A adlı personelimiz, toplantının ardından Belediye Başkanımızın şoförünün sağlık sorunları nedeniyle izinli olması nedeniyle sürücü olarak eşlik etmiştir. Seyir hali sırasında dikkatsizliğinin neden olduğu kazaya neden olmuş ve toplantı yerine yakın olması nedeniyle özel kalem müdürümüz ve başkan yardımcılarımız tarafından ziyaret edilmiştir. Kazanın tutanak altına alınmama talebi, aracının değer kaybetme riski göz önünde bulundurularak bizzat kaza mağduru tarafından personelimize teklif edilmiştir. Personelimiz tarafından resmi olarak yapılan ödeme dekontu tarafımızda mevcuttur. Ayrıca güvenlik güçlerince kaza yerine müdahale edilmiş olup herhangi bir alkol vb. unsurun mevcut olmadığı tespit edilmiştir.

Bu noktada olaya taraf kişiler önce maddi hasarın karşılanmasını talep ettiği, akabinde personelimiz maddi hasarı karşıladığı halde daha sonra 'bize para teklif ediyorlar, biz kabul etmiyoruz' gibi bir söylemle olayı maksadının dışına taşımaları ve kişileri gerçek dışı ithamlarla hedef göstermeleri ciddi anlamda ahlaki bir sorunu ortaya çıkarmıştır. Talihsiz bir şekilde meydana gelen kazaya ilişkin kamuoyunu yanlış bilgilendiren, kurumumuzu karalamayı hedefleyen, gerçek dışı ithamlarla hedef gösteren tüm kişi ve kuruluşlar hakkında gerekli hukuki süreci başlatacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız." (HABER MERKEZİ)