Mahmutyazıcıoğlu toprağa verildi: Canımdan parça gitti

Silahlı saldırı sonucu vefat eden Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun cenazesi toprağa verildi. Cenaze töreninde konuşan Beşiktaş'ın eski başkanı Fikret Orman, "Canımdan bir parça gitti" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul'da uğradığı silahlı saldırı sonucu vefat eden Beşiktaş Spor Kulübü'nün eski yöneticisi ve sunucu Ece Erken'in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu için memleketi Rize'nin Fındıklı ilçesi Merkez Camii'nde ikindi vakti cenaze töreni düzelendi. Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun cenazesi, Hürriyet Mahallesi'ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Cenazeye Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun eşi Ece Erken, babası Akif Mahmut Mahmutyazıcıoğlu, annesi Hacer Mahmutyazıcıoğlu, ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu ile eski eşi Benan Kocadereli'nin yanı sıra Fındıklı Kaymakamı Eyüp Gürdal, Beşiktaş'ın eski başkanı Fikret Orman ve çok sayıda kişi katıldı. Anne Hacer Mahmutyazıcıoğlu, camiye bir kolunda Ece Erken diğer kolunda ise Benan Kocadereli eşliğinde geldi.  

'BEŞİKTAŞ'A HİZMETLERİ İLE MÜTHİŞ BİR ÇOCUKTU'

Fikret Orman, aileye taziye dileğini ilettikten sonra yaptığı açıklamada, "Şafak çok iyi bir çocuktu. Çok pisi pisine öldürüldü. Allah rahmet eylesin. Hepimizin içinde büyük acı bıraktı. Kardeşliği, Beşiktaş'a hizmetleri ile müthiş bir çocuktu. Canımdan bir parça gitti. Allah bütün ailesine sabırlar versin. Rahmetli olmadan 5-6 saat önce görüştük. O aradı 'Fikret ağabey bir görüşelim' dedi. Sanki helalleşecekmiş gibi. Geçerken uğradım, 1-2 saat sohbet ettik sonra ayrıldık" dedi.

NE OLMUŞTU?

Aralarında alacak meselesi bulunan 2 grup bir restoranda görüşmek üzere bir araya gelmiş, çıkan tartışmada silahla ateş açılmıştı. Olay sırasında gruplar arasında aracılık yaptığı öğrenilen avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile şoförü Murat B. vurulmuştu. Mahmutyazıcıoğlu, kurşunun atardamara isabet etmesi üzerine olay yerinde kan kaybından hayatını kaybetmişti. Soruşturma kapsamında olayla ilgisi bulunan 6 kişinin kimlikleri belirlenmiş, 2 kişi gözaltına alınmıştı. (DHA/AA)