Lütfi Elvan'dan 'Albayrak' açıklaması: CHP döviz rezervi işlemlerini çarpıtıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, istifasının ardından yerine atandığı eski bakan Berat Albayrak'la ilgili tweet atarak, CHP'yi kınadı. Elvan, Albayrak dönemindeki döviz rezervi işlemlerinin CHP tarafından 'maksadı dışında çarpıtıldığını' savundu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak için "Damat firarda” başlıklı bir video hazırlayarak 7 soru sormuştu. 

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan yaptığı açıklamayla, "CHP tarafından yürütülen haksız ve seviyesiz söylemleri şiddetle kınıyorum" dedi.

Elvan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"1) Son günlerde döviz rezervleri üzerinden Eski Hazine ve Maliye Bakanımız Sn. Berat Albayrak aleyhinde CHP tarafından yürütülen haksız ve seviyesiz söylemleri şiddetle kınıyorum.
 
2) 2020 pandemi koşulları içinde küresel piyasalardaki olağandışı dalgalanmaların zorunlu kıldığı ortamda finansal istikrar hedefi doğrultusunda gerçekleştirilen döviz rezervi işlemlerini maksadı dışında çarpıtarak seviyesiz bir siyaset malzemesine dönüştürülmesi kabul edilemez." (HABER MERKEZİ)