'Love Over Entropy' karma sergisi Anna Laudel İstanbul'da

Anna Laudel İstanbul, "Love Over Entropy" başlıklı karma sergiye ev sahipliği yapacak. Sergi, 11 Mart-29 Nisan tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Büşra Çeğil, "FREEDOM OF SPEECH", Poliol, Ayakkabı, Olay Yeri Şeridi_Poliol, Shoes, Crime Scan Tape, 100x100x100x100 cm, 2019, Anna Laudel İstanbul
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Anna Laudel İstanbul, “Love Over Entropy” başlıklı karma sergiye 11 Mart – 29 Nisan tarihleri arasında ev sahipliği yapacak. Güzelliğin ve dayatılan tüketim kültürünün “standart” olduğu ekosistemde, aklın mercek altına alındığı serginin küratörlüğünü Ayça Okay, koordinatörlüğünü ise Lal Batman üstleniyor.

Fotoğraf, enstalasyon, video, plastik sanatlar, heykel ve neon işleri dahil olmak üzere farklı tekniklerde üretilmiş, disiplinlerarası bir seçkinin yer aldığı sergi, adını “Love Over Entropy” adlı elektronik müzik parçasından alıyor.

“Love Over Entropy” adlı sergide farklı teknik ve materyallerle üretim yapan Ahmet Sel, Aybala Yalçın, Bahadır Çolak, Büşra Çeğil, Dinçer İşgel, Zeren Göktan, Halil Vurucuoğlu, Fırat İtmeç, Elçin Acun, Fırat Engin, Hande Şekerciler, Kadriye İnal, Lal Batman, Mert Özgen, Furkan Temir, Nejat Satı, Sinan Logie, Serra Duran Paralı ve Volkan Kızıltunç dahil olmak üzere toplam 19 sanatçının yakın dönem eserlerinin yanı sıra sergiye özel ürettikleri yeni eserleri de yer alıyor.

Bir sistemdeki rastgelelik ve düzensizlik olarak tanımlanan “entropi” kelimesine vurgu yaparken, aynı zamanda “evrende var olan her şey bir gün yok olmaya mahkumdur” önermesinden yola çıkan sergi, bu önermeyle içinde bulunduğumuz dinamiklerin, geçmişten gelen kavram ve değerleri hızla değişime uğratması ya da terk etmesi ile oluşan yeni toplum tasarımları ve beraberindeki ilişkiyi ele alıyor.

“Love Over Entropy” sergisi 11 Mart-29 Nisan tarihleri arasında Anna Laudel İstanbul’da ziyaret edilebilecek. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)