Libya İçişleri Bakanı Fethi Başağa'ya suikast girişimi

Libya İçişleri Bakanı Fethi Başağa'ya suikast girişiminde bulunulduğu duyuruldu. Bakanlık açıklamasında, içişleri bakanının konvoyuna başkent Trablus'un batısında ağır silahlarla ateş açıldığı kaydedildi. Başağa'nın yaralanmadığı açıklandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Libya İçişleri Bakanı Fethi Başağa'ya ülkenin başkenti Trablus'ta bir suikast girişiminde bulunulduğu belirtildi. 

Libya İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Başağa'nın yerel saatle 15.00 (TSİ 16.00) civarında Trablus'un batısındaki Canzur bölgesinde ikamet ettiği konutuna giderken, seyir halindeki konvoyuna ağır silahlı bir pikap araçtan makineli silahlarla ateş açıldığı belirtildi.

Başağa'nın saldırıdan "hiçbir zarar görmeden" kurtulduğu ve sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi.

Korumalarının saldırının yapıldığı araca müdahale ettiği aktarılan açıklamada, silahlı grupla çatışmaya girilmesi sonucu bir korumanın yaralandığı, saldırganlardan ise birinin öldürüldüğü diğer ikisinin de yakalandığı bilgisi verildi. 

Açıklamada ayrıca konunun Başsavcılığa aktarıldığı ve saldırının faillerinden hesap sorulması için yasal işlem başlatıldığı bildirildi. (DIŞ HABERLER)