Levent Göktaş: Bozkır’ı da Mumcuoğlu’nu da tanımıyorum

Hablemitoğlu cinayeti soruşturmasında Bulgaristan'ın iade ettiği emekli albay Levent Göktaş, kendisi hakkında ifade veren Nuri Gökhan Bozkır ve Tarkan Mumcuoğlu'nu tanımadığını öne sürdü.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Prof. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturmasında, yakalandığı Bulgaristan’dan getirilerek tutuklanan Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK) eski MAK Alay Komutanı Levent Göktaş’ın mahkemede verdiği ifade ortaya çıktı.

T24'ten Asuman Aranca'nın haberine göre Göktaş 17 Aralık tarihinde İstanbul Havalimanı'ndan Ses ve Görüntü Bileşim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandığı Ankara 36. Ağır Ceza Mahkemesi'nce tutuklanmıştı. Göktaş’ın, iddianameyi kabul eden Ankara 36. Ağır Ceza Mahkemesi'ne verdiği ifadesinin SEGBİS dökümü yapıldı.

'ÜSTEĞMEN, ALBAYIN YANINDAN BİLE GEÇEMEZ' 

Mahkeme başkanının cinayete ilişkin savunma almayacağı uyarısına karşın ifadesinde Hablemitoğlu suikastına ilişkin konuşan Levent Göktaş eski ÖKK mensupları Nuri Gökhan Bozkır ile tetikçi olduğu ileri sürülen Tarkan Mumcuoğlu'nu o tarihte tanımadığını öne sürdü. 

Göktaş şunları söyledi: “Bu olayda da hiç benim ilgim ve bilgim bile yok. Ben şahsı tanımıyorum bile, kim olduğunu bile bilmiyorum, 18 Aralık 2002’de olmuş bu olay, Gökhan Bozkır denilen kişiyi ben tanımıyorum bile o tarihte, aramızda telefon görüşmesi bile yok, o ispat vasıtasıdır. Tabur komutanlarıma sorulursa onlar da aynı şeyi söyleyeceklerdir. Ben şahsı tanımıyorum bile. Ki o zaman ben albayım alay komutanıyım, adam üst teğmen tim komutan yardımcısı. Üsteğmen albayın yanından bile geçemez o zamanlarda odasının önünden bile geçemez. Azmettirici deniyor onu da söylemek zorundayım Tarkan Mumcuoğlu, onu da tanımam ki ben, benim birliğimde olmayan bir adama ben nasıl talimat veririm?” (HABER MERKEZİ)