Levent Gök: Ali Edizer başka bir hastanede görevlendirildi

CHP milletvekili Levent Gök, çok eşliliği savunan paylaşımları nedeniyle başhekim yardımcılığı görevinden alınan Dr. Ali Edizer'e başka bir hastanede görev verildiğini iddia etti. Gök, “Az önce öğrendim. Yanlışsa özür de dilerim o konuda ama kendisini Güdül Devlet Hastanesi'ne vermişler" dedi. Anadolu Ajansı ise Edizer'in görevden alındığını aktardı

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Medeni Kanun'un kaldırılması ve çok eşliliği savunan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekim yardımcılığı görevinden alınan Dr. Ali Edizer'in sözlerini değerlendirdi.

Halk TV'de Gökmen Karadağ'ın sunduğu “Açıkça” programına katılan Levent Gök, “Bunu söyleyene değil söyletene bakarım. Bunun arkasında ciddi bir güç var. Bugün Sağlık Bakanlığı'nda, FETÖ örgütüyle mücadele eden Türkiye'nin, bu iktidarın dayandığı tarikatlar ve dini yapılanmalar gerçeğini ortaya çıkartması açısından çok da yararlı bir örnek oldu” dedi.

'BAKANLIK MENZİL TARİKATININ ETKİLİĞİNDE'

Sağlık Bakanlığı'nda Menzil tarikatının etkili olduğunu belirten Gök, şunları söyledi: “FETÖ Türkiye'nin başına neler açtıysa, bu iktidarın aymazlığı devam ediyor ve bu iktidarın aymazlığı da yine FETÖ benzeri dini yapılanmalar, tarikatlar, devlet içinde FETÖ'ye ne kadar himaye göstilmişse aynı oranda korunuyor, kollanıyor ve bir iktidar paylaşımı yapılıyor. Bu FETÖ yapılanmasından farksız yapılar değiller bunlar. Sağlık Bakanlığı'nın bugün Menzil tarikatının etkiliğinde olduğu hepimizin bildiği bir gerçektir.”

“Böyle tarikatın en önemli mensuplarından bir tanesini GATA gibi bir hastanenin başhekim yardımcısı yapanın kim olduğunu araştırmamız gerekiyor” diyen Levent Gök, “Ben az önce öğrendim. Yanlışsa özür de dilerim o konuda ama kendisini Ankara'daki Güdül Devlet Hastanesi'ne vermişler. Sonuçta görevden alıyorlar ama bir yere de veriyorlar. Böyle bir bilgi, güçlü bir yerden geldi bana” ifadelerini kullandı.

'TABİPLİK GÖREVİNDEN DE AÇIĞA ALINDI'

Anadolu Ajansı ise Edizer'in tabiplik görevinden de açığa alındığını aktardı. 

Edizer hakkındaki idari soruşturma devam ediyor. (HABER MERKEZİ)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR