Lavrov'dan Ukrayna'ya: Taleplerimizi yerine getirmezseniz, Rus ordusu karar verecek

Moskova'nın taleplerinin yerine getirilmesi gerektiğini söyleyen Lavrov, "Aksi takdirde meseleye Rus ordusu karar verecektir" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ‘ABD ile NATO müttefiklerinin Ukrayna ile birlikte ülkesini yok etmeye çalıştığını' savundu. Kiev’in, Moskova'nın taleplerini yerine getirmesi gerektiğini söyleyen Lavrov, “Aksi takdirde meseleye Rus ordusu karar verecek" ifadelerini kullandı.

'İYİLİĞİNİZ İÇİN ÖNERİLERİMİZİ YERİNE GETİRİN'

Rus haber ajansı TASS’a açıklamalarda bulunan Lavrov, şöyle konuştu: "Rejim tarafından kontrol edilen bölgelerin askerden ve Nazilerden arındırılması ve yeni topraklarımız da dahil olmak üzere Rusya'nın güvenliğine yönelik tehditlerin ortadan kaldırılmasına dair taleplerimiz düşman tarafından çok iyi biliniyor. Mesele basit: İyiliğiniz için bunları yerine getirin. Aksi takdirde meseleye Rus ordusu karar verecektir."

'BIDEN İLE NORMAL BİR İLETİŞİM SÜRDÜRMEK İMKANSIZ'

"ABD ve NATO müttefiklerinin stratejik hedefinin, ülkemizi zayıflatmak ve hatta yok etmek için bir mekanizma olarak Rusya'yı savaş alanında yenmek olduğu sır değil” diyen Lavrov, ABD Başkanı Joe Biden yönetimini suçlayarak Moskova-Washington ilişkilerine değindi.

Rus bakan, "Ülkemizi stratejik bir yenilgiye uğratmayı hedef ilan eden Biden yönetimi ile normal bir iletişim sürdürmek nesnel olarak imkansız" diye konuştu. Lavrov, Washington'ın ‘Rus karşıtı çatışmacı rotasının giderek daha keskin ve kapsamlı hale geldiğini’ de sözlerine ekledi. (DIŞ HABERLER)