Larry King korona nedeniyle öldü

Ünlü talk show sunucusu Larry King öldü. Bir süredir korona virüsüyle mücadele eden Larry King'e hastanede tedavi altında olduğu belirtilmişti. Pek çok sağlık problemi yaşadığı bilinen King akciğer kanserine de yakalanmıştı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Larry King Live adlı programı sunan  televizyon ve radyo sunucusu Larry King 87 yaşında öldü. King'in uzun süren hastalığının ardından 87 yaşında hastanede hayatını kaybettiği doğrulandı. Bir süredir korona virüsüyle mücadele eden King'in kalp hastalığı olduğu biliniyordu.

Yıllardır kalp rahatsızlığı olan King, bu durumdan da bahsettiği hayatını anlatan iki kitap yazdı. Kasım 2019'da neredeyse ölümcül bir felç geçirdikten sonra birkaç hafta komada kaldı.

Deneyimli isim, kariyeri boyunca birçok ödül kazandı. King 40 binden fazla politikacı, sporcu, ünlü ve sunucuyla gerçekleştirdiği röportajlarıyla ABD'nin en iyi röportaj yapan ismi ve sunucusu olarak kabul edildi.

Kariyeri boyunca bir kez Emmy, iki kez Peabody ve on kez Cable ACE ödülü kazandı. Larry King 2010 yılında CNN'den ayrıldı ve Mayıs 2013'ten itibaren Russia Today (RT) televizyonunda program yapmaktaydı. (HABER MERKEZİ)